MEDAILY PRE SLOVÁKOV NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA MASTERS V ALPSKOM LYŽOVANÍ

Majstrovstvá sveta Masters v alpskom lyžovaní bola kľúčová téma minulého týždňa v rakúskom Göstling-Hochkare. Podujatie bolo organizované medzinárodnou lyžiarskou asociáciou FIS a tento rok sa ho zúčastnilo viac ako 500 športovcov z celého sveta.

Masters alpskí lyžiari súťažili vo viacerých disciplínach – slalom, obrovský slalom a Super-G.

Slovensko reprezentovalo viacero slovenských pretekárov:

Pavel Krasula, František Dolník, Milan Hofbauer, Robert Abaffy, Emil Daniš, Daniel Granec, Jozef Dibdiak, Leonard Bobček, Dušan Ambros, Vladimír Ternavský, Roman Staník, Petr Vasko, Ján Trstenský, Peter Dvoscak, Martin Chmelík, Alexander Trstenský, Milan Trstenský, Darina Kubeková, Daniela Grygerová

Medaily získali Milan Hofbauer a František Dolník. V pondelok súťažili v obrovskom slalome. Vo vekovej kategórii 80 – 84 rokov získal Milan Hofbauer striebro. Františkovi Dolníkovi sa podarilo obsadiť bronzovú priečku vo vekovej kategórii 85 – 89 rokov. V stredu súťažili obaja v  Super-G a podarilo sa im obom umiestniť na 3. mieste. Vo štvrtok sa František Dolník stal majstrom sveta v slalome vo svojej kategórii a Milan Hofbauer obsadil 5. miesto. Obaja sa s majstrovstvami lúčili pretekmi v obrovskom slalome a opäť získali medailu, F. Dolník striebro a M. Hofbauer bronz.

Gratulujeme ku skvelým výsledkom a želáme pevné zdravie a ďalšie úspechy všetkým pretekárom.