MARTIN JÓZSA A TADEÁŠ NEDIELKA NA JUNIORSKÝCH MAJSTROVSTVÁCH SVETA 

Najlepší svetoví freestyloví lyžiari a snowboardisti vo veku 15 – 18 rokov budú na prelome augusta a septembra bojovať na Novom Zélande o prestížne tituly FIS juniorských majstrov sveta v disciplínach big air a slopestyle. Na šampionáte v Cardrone budú môcť pretekári zároveň získať miestenky na Zimné olympijské hry mládeže 2024 v Kórei.

Slovenské farby na týchto majstrovstvách patria od 28. augusta do 3. septembra 2023 našim dvom snowboardistom, sedemnásťročnému Martinovi Józsovi a šestnásťročnému Tadeášovi Nedielkovi.

“Mám radosť za túto príležitosť, som rád, že môžem reprezentovať Slovensko na MSJ, na ktorých budú veľmi dobrí jazdci. Budem sa snažiť vydať zo seba maximum,” prezradil pred šampionátom Nedielka. Rovnakú radosť z účasti na týchto majstrovstvách má aj Józsa: “Je to pre mňa česť. Konkurencia je nabitá a bude to pre mňa výzva.” 

Obaja sa snowboardingu venujú už niekoľko rokov a svojimi výsledkami sa dopracovali ku príležitosti pretekať so svetovými jazdcami. Všetky skúsenosti, ktoré doteraz nazbierali, budú musieť čo najlepšie zúročiť a zabojovať o TOP umiestnenia. Nedielka by sa chcel kvalifikovať na Zimné olympijské hry mládeže 2024 v Kórei, Józsov cieľ je TOP8 v big air alebo slopestyle.

Mladým Slovákom nechýba chuť a odhodlanie priniesť domov kvalitné výsledky.

“Myslím si, že mojou silnou stránkou je, že mám veľmi dobre natrénované triky, ale aj telo. Vďaka práci s mentálnym koučom Adamom Kocianom som zapracoval aj na koncentrácii a nezvyknem mávať veľký stres pred pretekmi,” uviedol Józsa a podobne svoje silné stránky zhodnotil aj Nedielka: “Počas tréningov aj pretekov sa maximálne sústredím, dokážem si dobre nastaviť hlavu, psychiku a som odhodlaný ísť naplno.” 

Novozélandský juniorský šampionát je vrcholové podujatie letnej prípravy našich dvoch snowboardistov. Počas uplynulých letných mesiacov trénovali v rakúskom Banger Parku. Józsa absolvoval aj sústredenie v hale Snowworld Terneuzen, ako aj prípravu v posilňovni. Nedielka zase okrem kondičných a silových tréningov skúšal aj rôzne triky na wakeboarde.

Martinovi aj Tadeášovi držíme palce, aby si z majstrovstiev odniesli splnené ciele a skúsenosti, ktoré budú pre nich motorom blížiacej sa zimnej sezóny 2023/ 2024.