Ohrádka na MS v lyžovaní na tráve 31. v super G

Slovenský reprezentant Lukáš Ohrádka sa v uplynulých dňoch predstavil na Majstrovstvách sveta v lyžovaní na tráve v Štítnej nad Vláří neďaleko Zlína. V českom dejisku ako zástupca Zväzu slovenského lyžovania štartoval v dvoch disciplínach. V utorkovom obrovskom slalome ho neklasifikovali, keďže nedošiel do cieľa 1. kola. Vo štvrtkovej súťaži v super G obsadil v 56-člennej konkurencii mužov ako najlepší zo Slovákov 31. miesto s odstupom 2,62 s na víťazného Čecha Jana Němca, pre ktorého to bol vo veku 45 rokov už pätnásty titul svetového šampióna.
Slovenka Nikola Fričová si z obrovského slalomu odniesla striebro medzi juniorkami, zo žien bola štvrtá a v super G ju v oboch kategóriách klasifikovali na 3. mieste.

Výsledky:
obrovský slalom
muži: 1. Martin Barták (ČR) 1:03,61 min, 2. Edoardo Frau (Tal.) 1:04,35, 3. Marcel Knapp (Nem.) 1:04,47, … Lukáš Ohrádka (SR) nedokončil 1. kolo
ženy: 1. Čisaki Maedová 1:07,06 min, 2. Marino Maedová (obe Jap.) 1:08,33, 3. Kristin Poschová (Rak.) 1:08,87

super G
muži: 1. Jan Němec (ČR) 31,43 s, 2. Edoardo Frau (Tal.) 31,95, 3. Jan Borák (ČR) 32,06, … 31. Lukáš Ohrádka (SR) 34,05
ženy: 1. Čisaki Maedová (Jap.) 32,80 s, 2. Daniela Krückelová (Rak.) 33,81, 3. Nikola Fričová (SR) 33,83