Mlynár a B. Klementová víťazmi 1. kola Pohára ZSL na kolieskových lyžiach

V Bobrovci pri Liptovskom Mikuláši sa pod organizátorskou taktovkou Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) uskutočnili preteky v behu na kolieskových lyžiach, na ktorých sa v nedeľu za pekného slnečného počasia zúčastnilo 57 súťažiacich vrátane jedného z Českej republiky. Podujatie bolo zároveň 1. kolom Pohára ZSL v tomto letnom odvetví bežeckého lyžovania. Súťažilo sa v deviatich kategóriách – mládež na 5 km, ostatní na 10 km, pričom bola aj kategória open pre hobby bežcov na lyžiach.
V spoločnej kategórii mužov a juniorov bol najrýchlejší Peter Mlynár z ŠKP Vysoké Tatry, ktorý desaťkilometrovú trať zvládol za 23:15,4 min a pred druhým Čechom Luďkom Šellerom mal náskok 1:14,5 min. Tretí bol Jakub Šiarnik z KBL Jasná (+1:28,5). V kategórii žien a junioriek sa presadila Barbora Klementová (30:13,2) pred oddielovou kolegyňou z Klubu lyžiarov Nováky Mariannou Klementovou (+3:00,3) a Petrou Repkovou z KBT Spiš (+3:14,9).
V mládežníckych kategóriách ovládli tie chlapčenské Adamovci z TJ Tatran Hybe – Ján (žiaci), Michal (mladší dorastenci) a Šimon (starší dorastenci). Dve víťazstvá získali členky Biatlonu Predajná – Ema Beraxová (žiačky), Adela Liptaiová (mladšie dorastenky) a medzi štaršími dorastenkami bola najlepšia Liliana Baculíková z ŠKP Banská Bystrica.