Kalendár FIS podujatí, pohár ZSL v lyžovaní na tráve a dvoje pretekov v slalome na suchu

Sezóna v trávovom lyžovaní je v plnom prúde a už čoskoro budeme môcť vidieť a povzbudiť slovenských pretekárov na podujatí, ktoré bude zároveň finálovým kolom Pohára Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) – Grasski Cup 2021/22. Pod organizátorskou taktovkou Duvi sport, Ski klub Piešťany a ZSL sa uskutoční 27. – 29. 8. 2021 v Jasenskej doline. Súťažiť sa bude v kategóriách talent, do 10, 12, 14, 16 rokov. Po skončení pretekov sa vyhlási celkové poradie Pohára ZSL. Do hodnotenia pohára zbierajú súťažiaci body aj v rámci Českého pohára, kde sa zúčastnili už na dvoch kolách v Českých Petroviciach a v Orlickom Záhoří.

Ešte predtým sú pripravené verejné preteky v slalome na suchu, čo je pre všetky kategórie beh dole miernym svahom v povinnom výstroji s cyklistickou prilbou a lyžiarskymi palicami. V sobotu 14. augusta sa uskutočnia v SKI centre Kubašok v Spišskom Bystrom (registrácia do 9.30 h, štart 1. kola o 10.00 h) a potom v piatok 27. 8. v Jasenskej doline v rámci vyššie spomenutého Grasski Cupu.

Sekcia alpských disciplín ZSL (SAD ZSL) sa už postupne pripravuje na nadchádzajúcu zimnú sezónu. “Veríme, že tento rok nám bude umožnené zorganizovať súťaže pre všetky kategórie. Momentálne zostavujeme kalendár FIS podujatí a keď budeme poznať ich termíny, môžeme sa vrhnúť na zostavenie kalendára domácich pretekov. Plánujeme zaviesť novinku v tohtosezónnom kalendári pretekov, ktorou budú súťaže v zjazdovom lyžovaní doplnené o prvky skikrosu pre kategórie žiakov, predžiakov a našich mladých nádejných jazdcov skikrosu. Týmto zároveň vyzývame kluby, ktoré majú záujem o organizáciu pretekov žiackej a predžiackej kategórie, aby nás kontaktovali,” uviedla manažérka alpskej sekcie Janka Štaffenová, ktorá priblížila aj ďalšiu aktuálnu náplň činnosti SAD ZSL: “Momentálne máme rozpracované veci ako nominačné, kvalifikačné a súťažné predpisy, zaradenie skikrosu do súťažného predpisu či prípravu druhého termínu funkčného testovania športovcov. Jeden už absolvovali na jar a druhý bude v jesenných mesiacoch. Presný termín ešte nie je určený.”