Renda sa chce v nasledujúcej sezóne výkonnostne posunúť ďalej

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Andrej Renda má za sebou súťažný ročník, v ktorom jeho najlepšie umiestnenie na medzinárodných pretekoch bolo tesne za stupňom víťazov.
“Moju sezónu hodnotím v podstate neutrálne. Nie som s ňou extra spokojný, ale ani nie som nejako veľmi nespokojný. Každopádne to mohlo byť lepšie, avšak viem, kde sú moje slabé stránky. Plánujem na nich popracovať a zlepšiť sa v nich. Môj program na budúcu sezónu si chcem zostaviť tak, aby som bol ešte lepší,” uviedol pre Zväz slovenského lyžovania (ZSL) Renda, ktorý skončil štvrtý na marcových podujatiach na Štrbskom Plese. Najskôr v rámci Slavic Cupu na 15 km klasicky i voľne, potom na 30 km voľnou technikou na Tatranskom pohári, kde sa zároveň bojovalo o tituly na M-SR. V šprinte bol na Tatranskom pohári ako najlepší zo Slovákov piaty.

Najvýznamnejší štart absolvoval Renda vo februári na majstrovstvách sveta do 23 rokov v nórskom stredisku Lygna, na ktorých obsadil v súťaži na 15 km klasicky i šprinte voľnou technikou zhodne 58. pozíciu. Sezónu zakončil v apríli, keď sa predstavil ešte na finálových pretekoch Pohára ZSL na Štrbskom Plese, kde na 15 km voľne nestačil len na Čecha Adama Fellnera. Následne bol ešte druhý na 5 km voľne na verejnom podujatí s názvom Štrbské bežky za olympionikom Petrom Mlynárom. Potom prišlo konečne voľno.

“Oddych po sezóne bol v podstate taký, že som si dal dva týždne voľnejšie, pričom som sa snažil hlavne si psychicky oddýchnuť od športu. Robil som rôzne činnosti, ktorým som sa nemohol venovať počas sezóny, resp. celého roka. Ako príklad uvediem, že som si bol zalyžovať na zjazdových lyžiach v Jasnej, navštívil som zoologickú záhradu a pokračoval som v podobných aktivitách, takže som si naozaj dosť psychicky oddýchol,” dodal 22-ročný člen KBL Jasná.