Slováci aj v 2. kole Českého pohára v lyžovaní na tráve na medailových priečkach

Na víkendových pretekoch 2. kola Českého pohára v lyžovaní na tráve v krásnom prostredí Orlického Záhoří sa presadili aj slovenskí zástupcovia.

Najmladší Matej Vitek (ročník nar. 2013) takisto v júni na úvodnom kole ČP v Českých Petroviciach nenašiel premožiteľa a v sobotu si vybojoval dvakrát 1. miesto v obrovskom slalome i super G. Na pódium medzi trojicu najlepších sa dostala vo svojej vekovej kategórii Tatiana Suchá (2006), ktorá si v super G vyjazdila 2. post a v obrovskom slalome ju predstihli tri súperky (4.). Timea Volentierová (2011) bola dvakrát piata, Sáru Gavalierovú (2006) klasifikovali v obrovskom slalome na 5. a v super G na 6. pozícii.
“Vitek bol jednoducho nedostihnuteľný, Volentierová musí zabrať na váhe, jazdy mala pekné, chýba jej gravitačné zrýchlenie. Gavalierová sa v obrovskom slalom zachytila o bránku a spomalila v rovine, v super G jej tiež chýba gravitačné zrýchlenie, Suchej sa v slalome nevydarilo 1. kolo, v druhom sa zlepšila a to platilo aj o jej vystúpení v super G,” uviedol k sobotňajšiemu účinkovaniu vedúci slovenskej výpravy v ČR Ľuboš Suchý.
V nedeľu pridali Slováci ďalšie pódiové umiestnenia v slalome. Vitek už tradične triumfoval, Volentierová a Suchá skončili druhé, Gavalierová sa nevyhla pádu a klesla na 8. priečku.
V Orlickom Záhoří sa darilo aj slovenskej líderke Svetového pohára v lyžovaní na tráve, Nikola Fričová zvíťazila vo všetkých troch disciplínach.

Výsledky: Preteky Czech-ski