Sophia Polák finalistkou projektu Ukáž sa!, potrebuje hlasy na získanie finančnej podpory

Grantový program Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! je už vo svojom 6. ročníku. Jeho súčasťou je aj nádejná alpská lyžiarka Sophia Polák (členka Zväzu slovenského lyžovania), ktorá sa prebojovala medzi 25 finalistov. Tí sa snažia presvedčiť čo najviac ľudí, aby im dali svoj hlas vo verejnom internetovom hlasovaní, ktoré rozhodne o výške grantu. Šestnásťročnej prešovskej rodáčke, ktorá sa zjazdovému lyžovaniu venuje od svojich troch rokov, patrí aktuálne k 14. septembru 14. miesto so ziskom 783 hlasov.
Verejnosť môže hlasovať od 6. do 19. septembra 2021, takže zostávajú posledné dni, aby sme podporili Sophiu svojimi hlasmi, ktoré jej pomôžu získať čo najvyššiu finančnú podporu (od 350 eur za 25. miesto až po 4000 eur za 1. miesto).
Sophia Polák je od roku 2018 členkou Akadémie Veroniky Velez-Zuzulovej, kde trénuje pod vedením Timoteja Zuzulu. Počas svojej doterajšej kariéry sa trikrát stala celkovou víťazkou Slovenského pohára, v roku 2019 bola dvojnásobnou majsterkou Slovenska. Od roku 2018 je reprezentantkou SR.

Hlasovať môžete na linku: https://www.olympic.sk/ukazsa/sophia-polak