SOŠV predstavil kolekciu oblečenia na ZOH 2022, v tatranských podmienkach ju otestovali Žampovci

Kolekcia oblečenia slovenských olympionikov, v ktorej sa predstavia na februárových zimných olympijských hrách v Pekingu, má za sebou oficiálnu prezentáciu. Slovenskú výpravu oblečie 4F, generálny partner Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), ktorý sa pri tvorbe kolekcie inšpiroval arktickými podmienkami i slovenským folklórom.

Novú kolekciu mala možnosť otestovať aj dvojica slovenských reprezentantov v zjazdovom lyžovaní. Súrodenci Adam a Andreas Žampa si oblečenie vyskúšali v extrémnych tatranských podmienkach, keď sa lanovkou vyviezli na slnkom zaliate, ale poriadne mrazivé Skalnaté pleso. “Oblečenie sme na sto percent otestovali na Skalnatom plese, kde bola nielen dostatočná zima, ale fúkal i pravý tatranský vietor. Som pripravený na Misiu Peking,” skonštatoval v nadmorskej výške 1751 metrov Adam Žampa, pre ktorého to s bratom budú tretie pekinské hry v kariére. “Teší ma, že kolekcia je funkčná a otestovali sme ju v extrémnych podmienkach, čím sme si potvrdili, že sa nemusíme obávať o komfort ani v Pekingu, kde nás čakajú veľké mrazy. Verím, že nám prinesie šťastie a všetci slovenskí športovci dosiahneme čo najlepšie výsledky,” poznamenal Andreas Žampa.

Paleta farieb na oblečení pre Peking 2022 je založená na prírodných odtieňoch skál a piesku (béžová), priezračných horských jazier (tmavomodrá) a sviežeho horského vzduchu (modrá). Neoddeliteľnou súčasťou olympijskej kolekcie pre slovenskú výpravu v Pekingu sú ornamenty s čatajským vzorom. Jemný kvetinový vzor, inšpirovaný malebnou slovenskou obcou Čataj, zdobí takmer každý kus oblečenia, nevynímajúc doplnky ako pletené palčiaky či čiapky.

“Som veľmi rada, že sa nám spolu s naším generálnym partnerom 4F podarilo vytvoriť kolekciu, ktorá spĺňa všetky atribúty kvalitného a funkčného oblečenia do mínusových teplôt. Verím, že rovnaký pocit budú mať i naši olympionici a vďaka detailom so slovenským ľudovým motívom sa v ňom budú cítiť ako doma aj v ďalekom v Pekingu,” vyjadrila sa riaditeľka marketingu SOŠV Kristína Czuczová.

Novú kolekciu si budú na ZOH 2022 obliekať aj ďalší pretekári Zväzu slovenského lyžovania. V návrhu nominácie na pekinské hry figurujú okrem Žampovcov aj Petra Vlhová, Rebeka Jančová, Petra Hromcová, snowboardistka Klaudia Medlová, bežci na lyžiach Alena Procházková, Barbora Klementová, Kristína Sivoková, Peter Mlynár a Ján Koristek.