Kurz rozhodcu severských disciplín I. kvalifikačného stupňa

Kurz rozhodcu severských disciplín I. kvalifikačného stupňa 25 NovemberNov 2023 08:30 - 17:00

KURZ ROZHODCU SEVERSKÁCH DISCIPLÍN
I. KVALIFIKAČNÉHO STUPŇA ŠPECIÁLNA ČASŤ

Kurz rozhodcu 1. stupňa je kurz zameraný na získanie znalostí o súťažnom poriadku ZSL a FIS medzinárodných pravidlách lyžovania (ICR) potrebných pre vykonávanie činnosti rozhodcu 1. kvalifikačného stupňa na podujatiach bežeckého lyžovania.

Termín konania: 25.11.2023,  od 8:30 - 17:00hod.

Miesto konania: Levoča Nordic Centrum

Požadované vzdelanie pred začiatkom kurzu: nevyžaduje sa

Výstupné vzdelanie po kurze: Rozhodca severských disciplín I. (RND 1) - platnosť licencie 4 roky, Osvedčenie o odbornej spôsobilosti

Organizátor kurzu/ školiteľ: ZSL vzdelávanie

Cena a spôsob platby za kurz:

10,00 € - Kurzovné

- kurzovné zahŕňa platbu za 1 deň výuky s lektormi

Voliteľné položky:

7,50 € - jednotné obedové menu

Rozsah školenia:

• Organizačná štruktúra ZSL, FIS, štruktúra pravidiel FIS a súťažného poriadku
  • Spoločné ustanovenia pre všetky disciplíny ICR 200
  • Pravidlá pre preteky v behu na lyžiach ICR 300
  • Výpočet časov, ručné záznamy
  • Výpočet bodov ZSL a FIS bodov
  • Organizácia pretekov a úlohy členov OV
  • Organizácia štadióna a príprava tratí
  • Povinnosti pretekárov, sankcie, video ukážky porušení pravidiel
  • Praktická práca rozhodcov – zápisy, komunikácia, situácie

Lektor sa zameria na praktické problémy v pretekoch a ich riešenie. Písomná skúška

Vedúci kurzu: Marián Baláž,

+421 903 770 075, marian.balaz@zsl.sk

Prihlásenie:

Pre prihlásenie je potrebné vyplniť prihlášku a zaplatiť kurzovné vo výške 10 €. Za záväzne prihlásených sa považujú iba tí, ktorí vyplnia prihlášku a zároveň zaplatia kurzovné. Potvrdenie o prihlásení bude prihláseným zaslané až po uhradení kurzovného.

Uzávierka prihlášok: 22.11.2023

Absolvovaním špeciálnej a všeobecnej časti sa úspešný absolvent kurzu stáva odborníkom v športe a má právo byť zaradený do Registra fyzických osôb v športe

Pre vydanie licencie, Osvedčenia o odbornej spôsobilosti a registráciu za člena ZSL je potrebné zaplatiť licenčný poplatok na 4 roky vo výške 40€. Licenčný poplatok sa platí na transparentný účet vzdelávania ZSL (SK2909000000005177190084) PO ÚSPEŠNOM UKONČENÍ KURZU.

(Neposielajte licenčný poplatok ešte pred kurzom. Do poznámky uveďte: RND1). Po úspešnom absolvovaní kurzu a po úhrade licenčného poplatku budete zaradený do registra fyzických osôb v športe.

Kontakt:

V prípade otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese vzdelavanie@zsl.sk,

Organizátor kurzu si vyhradzuje právo zmeny lokality a termínu kurzu v prípade, že do danej lokality sa prihlásilo málo účastníkov.

• Schedule
  • Guests
  • Attendance
  • Počasie