SVETOVÁ ZIMNÁ UNIVERZIÁDA 2023 JE V PLNOM PRÚDE

Od 12. do 22. januára v Lake Placid, štát New York prebieha už 30. ročník univerzitných športových hier. Organizačnú taktovku má v rukách Fédération Internationale du Sport Universitaire (FISU), ktorá zastrešuje športové akcie atlétov-študentov vo veku od 17 do 25 rokov. Podujatie sa bežne koná každé dva roky, ale v roku 2021 prekazila organizáciu pandémia koronavírusu.

Súťaží sa v 12 športoch: zjazdové lyžovanie, biatlon, beh na lyžiach, curling, krasokorčuľovanie, akrobatické lyžovanie, hokej, severská kombinácia, šortrek, skoky na lyžiach, snoubording a rýchlokorčuľovanie.

Zväz slovenského lyžovania nominoval za Slovensko výpravu:

• Zjazdové lyžovanie: Samuel Revúcky, Filip Botka, Ján Sanitrár ml., Petra Hromcová, Zuzana Jakubčová, Soňa Moravčíková
  • Behy na lyžiach: Ján Mikuš, Denis Tilesch, Jáchym Cenek, Kristína Sivoková, Marianna Klementová, Mária Danielová
  • Snowboarding:: Alexandra Buchlovičová
  • Akrobatické lyžovanie: Jakub Válek, Ján Sanitrár ml., Nikola Fričová

Pár obdivuhodných výsledkov sme už získali. Naši reprezentanti v alpskom lyžovaní v zložení Soňa Moravčíková, Petra Hromcová, Filip Botka a Samuel Revúcky sa umiestnili na vynikajúcom 4. mieste v paralelnom slalome miešaných tímov.

Petra Hromcová sa prebojovala do elitnej top 10, keď v alpskej kombinácii obsadila skvelé 10. miesto.

Jáchym Cenek a Kristína Sivoková obsadili v druhom semifinále zmiešanej štafety 10. miesto. Jáchym v behu na lyžiach na 10 km trati obsadil 42. miesto a Kristína na polovičnej trati 44. miesto.

Nikola Fričová, reprezentantka v akrobatickom lyžovaní, si z pretekov skicross odniesla striebornú medailu.