ŽIACI CEZ VÍKEND ABSOLVOVALI 1. KOLO POHÁRA ZSL V BEHU NA LYŽIACH

21. januára 2023 sa v areáli bežeckého lyžovania Dobšinská Ľadová jaskyňa konalo 1. kolo žiackeho pohára Zväzu slovenského lyžovania a verejné preteky v behu na lyžiach v kategórii OPEN. 

Pretekári desiatich žiackych kategórií odbehli preteky klasickou technikou s intervalovým štartom. Medzi najstaršími žiakmi (r. 2008) zvíťazili Žofie Procházková z klubu MKL Kremnica a Ján Adamov z klubu TJ Tatran Hybe 

Najlepšími najmladšími pretekármi (r. 2012+) boli Alica Beraxová z klubu KB Predajná a Ľuboš Húsenica z klubu KBL Jasná Liptovský Mikuláš. 

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY ŽIACI

V kategórii OPEN súťažilo 17 žien a 15 mužov. 3 okruhy na 1,6-kilometrovej trati voľne zabehla medzi ženami najrýchlejšie Barbora Klementová z Klubu lyžiarov Nováky, s časom 14:24,0 min. Šimon Adamov z TJ Tatran Hybe sa stal víťazom v mužskej kategórii, keď 4 kolá na 1,6-kilometrovej trati zabehol za 17:57,3 min. 

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY OPEN 

Organizátormi boli Snow Park Ľadová, Škola bežkovania Oravec, Zväz slovenského lyžovania a viacerí dobrovoľníci, vďaka ktorým sa opäť súťažilo so skvelou atmosférou na mieste, na ktorom sa v roku 2003 konali aj Majstrovstvá Slovenskej republiky v behu na lyžiach. 

Pohár ZSL pokračuje najbližší víkend dvojdňovým programom v areáli Levoča nordic centrum.