PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA SA VRACAJÚ DO JASNEJ

Viceprezidentka Zväzu slovenského lyžovania Jana Palovičová potvrdila, že lyžiarske stredisko Jasná bolo zaradené do predbežného návrhu kalendára pretekov FIS Svetového pohára v zimnej sezóne 2023/ 2024. Preteky Svetového pohára žien v slalome a obrovskom slalome sa tak pravdepodobne vracajú do Jasnej.

„Po úspešnom usporiadaní Svetového pohára v roku 2021, počas koronovej krízy, ktorý sme pripravili famózne, nám FIS umožnila usporiadať obrovský slalom a slalom žien v sezóne 2023/ 2024. Zatiaľ je všetko v štádiu návrhu, ktorý bude schvaľovať komisia 2. – 5. mája v Cavtate.“

Zväz slovenského lyžovania má oprávnenie podávať žiadosť o organizáciu Svetového pohára na Medzinárodnú federáciu. Má bohaté skúsenosti z minulosti, keď bol na Slovensku organizovaný Svetový pohár so silným ohlasom a vysokou kvalitou.

FIS pri výbere lokalít pre preteky Svetového pohára posudzuje viaceré kritériá. Práve úspešná organizácia pretekov Svetového pohára v minulosti prispela k tomu, že Slovensko je v novom navrhovanom kalendári 2023/ 2024 a môže byť opäť hostiteľom týchto pretekov. Lyžiarske stredisko Jasná je vnímané ako kredibilný organizátor s výborne pripravenými traťami.

„Všetci sa z toho veľmi tešíme, pretože opäť uvidíme všetky pretekárky Svetového pohára na čele s našou Petrou Vlhovou, a samozrejme aj našimi ďalšími mladými pretekárkami, Rebekou Jančovou a ostatnými. Určite je to výborný termín, pretože je pred olympiádou. S radosťou budeme vítať všetkých účastníkov, ktorí prídu a pomôžu nám vytvoriť krásnu atmosféru,“ dodala Palovičová.

Podľa predbežného návrhu sú preteky v Jasnej naplánované na tretí januárový víkend v termíne 20. – 21. január 2024, pričom sobota bude patriť obrovskému slalomu a nedeľa slalomu žien.

Vyjadrenie Jany Palovičovej TU.