V Rožnove 1. a 2. kolo Pohára ZSL v skokoch na lyžiach

Pohár Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) v skokoch na lyžiach bude mať na začiatku augusta prvé dve podujatia počas tohto leta. Ich dejiskom bude skokanský areál Bučiska v českom Rožnove pod Radhoštěm.
Preteky 1. kola sa uskutočnia v stredu 3. augusta 2022 so začiatkom o 16.00. Súťažiť sa bude v troch kategóriách – ročník 2011 a mladší (HS-15), ročník 2009-2010 (HS-38) a ročník 2008 a starší (HS-70). Vo všetkých na dve súťažné kolá. Uzávierka prihlášok je 1. augusta.
Preteky 2. kola sú na programe v sobotu 6. augusta od 10.00 h, prihlásiť sa dá do 3. 8. Podujatie odštartuje skokmi na HS-15, nasledovať budú HS-38 a HS-70.
Dievčatá a chlapci štartujú spoločne vo svojej vekovej kategórii. V prípade, že mladší pretekár zvládne skákať na väčšom mostíku, ako je uvedené v rozpise, môže štartovať aj v staršej kategórii. Túto skutočnosť uvedie organizácia, ktorá ho vysiela na preteky, v prihláške. Organizátorom pretekov je Zväz slovenského lyžovania, technické zabezpečenie má na starosti Klub priateľov skoku na lyžiach Banská Bystrica v spolupráci s TJ Rožnov pod Radhoštěm.