V Spišskej Novej Vsi o tituly v inline alpine

Spišská Nová Ves bude počas víkendu hostiť otvorené majstrovstvá Slovenska a preteky Československého pohára v športovom odvetví inline alpine, čo je vlastne obdoba zjazdového lyžovania na kolieskových korčuliach.

V sobotu 23. júla sa na Lipovej ulici pri športovej hale bude súťažiť v rámci 3. kola Československého pohára v disciplíne slalom na dve kolá v oboch pohlaviach v kategóriách mladší predžiaci (ročníky nar. 2012 a mladší), starší predžiaci (2010-2011), mladší žiaci (2008-2009), starší žiaci (2006-2007), juniori a dospelí (2005-1983) a masters (1982 a starší). Preteky sa začnú o 12.00 h, keď sa na trať vydajú súťažiace v kategórii mladších predžiačok. Po odjazdení 1. kola bude nasledovať prestavba trate, 20 minút prehliadka trate bez skúšobnej jazdy a bez korčúľ a štart 2. kola podľa kategórií a na základe dosiahnutých časov. Konečné poradie určí súčet časov z obidvoch jázd.

V nedeľu príde na rad otvorený slovenský šampionát, pričom sa tiež bude súťažiť v disciplíne slalom v dvoch kolách. Vekové kategórie zostávajú nezmenené. Štart je o 11.00 h pretekárkami v najmladšej kategórii. Konečné poradie vzíde zo súčtu dvoch jázd. Majstrom Slovenska sa stane pretekár zo SR s najlepším výsledným časom v každej z jednotlivých kategórií. Preteky sa zarátavajú aj do hodnotenia Československého pohára.
Absolútni víťazi (platí zvlášť pre ženy a zvlášť pre mužov) získa odmenu 90 eur, finančné odmeny sú pripravené aj pre umiestnených na celkovo 2. – 5. mieste. Najlepší podľa súčtu všetkých štyroch časov z celého víkendu (platí samostatne pre ženy a mužov) získa pohár Keselý teamu.

Prihlásiť sa dá na linku http://www.worldskate-rad.org/cgi-bin/worldskate_races.cgi do 20.7.2022 do 24.00 h alebo mailom na adrese kesely.team@gmail.com do 19.7.2022 do 24.00 h. Jazdí sa na kolieskových korčuliach, 3-5 koliesok na jednu korčuľu. Pretekár bez prilby a chráničov nebude pripustený na štart. Viac informácií je k dispozícii na webe https://www.sias-svk.com/.

Slovenský inline alpine je zaradený ako športové odvetvie pod Slovenským rýchlokorčuliarskym zväzom, kde sú momentálne 4 športové kluby so svojimi pretekármi: Ambros ski klub, KESELÝ TEAM, LK BABA Pezinok a LO KARPATY. Na súťažiach inline alpine sa môžu zúčastniť aj športovci z iných klubov.