Vlhová v Courcheveli v obrovskom slalome tesne za pódiom

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa vrátila do súťažného diania v kolotoči Svetového pohára alpských lyžiarok 2021/2022 po vyše trojtýždňovej prestávke 4. miestom v utorkovom obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli. Zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová, za ktorou zaostala o 1,44 s. Druhá bola Sara Hectorová zo Švédska (+0,86) a tretia Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,08).

Vlhová s číslom 1 dosiahla v prvom kole šiesty najlepší čas, pričom na americkú líderku Mikaelu Shiffrinovú mala odstup 1,39 s. “Urobila som veľkú chybu na rovine. Nebola to moja najlepšia jazda. Trať je dobrá, sú tam ryhy a miestami je to hrboľaté, ale dá sa na nej zajazdiť dobrý čas, len sa do toho treba pustiť naplno,” uviedla Slovenka po svojej prvej jazde pre JOJ Šport.

V druhom kole predviedla obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu lepšiu jazdu a dosiahla v nej tretí najlepší výkon, vďaka čomu sa posunula o dva stupienky vyššie. Pri piatom štarte v sezóne sa prvýkrát nezmestila na pódium (predtým 2 – 1 – 1) – skončila tesne za ním. Od tretej pozície Gisinovej ju delilo 0,36 s.

“Druhé kolo som išla dobre, žiaľ, niekto musí byť štvrtý. Tentoraz som to bola ja, všetko som si prehrala v prvom kole. Mrzí ma to, urobila som naozaj veľa chýb, nešla som dobre. Už sme na takej úrovni, že za každú chybu sa platí. Dnes to dopadlo takto, zajtra máme nový deň, budem sa snažiť zregenerovať,” zhodnotila Vlhová pre JOJ Šport svoj výkon po svojom druhom obrovskom slalome sezóny (v prvom pri ouvertúre v rakúskom Söldene bola 3.)

 

Trojnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska síce nezopakovala v Courcheveli lanskú 3. priečku, ale ešte bude mať šancu v stredu, keď je na programe ďalší obrovský slalom, ktorý je náhradou za zrušenú súťaž z konca novembra v americkom Killingtone.

Shiffrinová dosiahla 72. triumf v rámci Svetového pohára, na svojej obľúbenej trati v Courcheveli šiestykrát nenašla premožiteľku, z toho štvrtýkrát v obrovskom slalome. Zároveň je novou líderkou hodnotenia seriálu SP so ziskom 670 bodov, keďže druhé kolo v utorok nedokončila doterajšia vedúca pretekárka celkovej klasifikácie Sofia Goggiová z Talianska. Shiffrinová vedie o 35 bodov pred Goggiovou, Vlhová má na 3. priečke manko 280 bodov. V hodnotení obrovského slalomu vedie Shiffrinová (200) pred slovenskou hviezdou (110).