Mladší a starší žiaci v ZSL

Pre zachovanie kontinuity v pretekovom kalendári ZSL sme takisto zastrešili aj najnáročnejšiu súťaž žiakov. Aj v tejto súťaži pripravujeme pozitívne zmeny v pretekovom poriadku, ktoré by mali zrovnať šance jednotlivých pretekárov na dosiahnutie kvalitného športového výkonu. Čerpali sme aj z noviniek, ktoré najnovšie presadzuje  svetová lyžiarska federácia FIS. Aj napriek faktu, že nemôžeme vysielať našich žiackych pretekárov na podujatia FIS a tak ich pripravovať na ich pokračovanie v U21, už teraz vieme povedať že sú nám otvorené ďalšie lákavé možnosti ako tieto preteky  adekvátne nahradiť. 

Budeme vytvárať programy na podporu našich talentov aby sme preklenuli to najťažšie obdobie prechodu z U16 do U21. Lebo pretekanie a vyhrávanie prichádza práve v kategórii U21. Preto naše zameranie sa u žiakov je mať kvalitne pripravenú súťaž, podporovať vzdelávanie trénerov kontinuálne naprieč celým spektrom kategórií tak aby sme naše nádeje čo najlepšie pripravili na obdobie kedy sa budú učiť pretekať a v neposlednom rade vyhrávať.

Hrdým a zodpovedným partnerom ZSL v súťaži žiakov sa stala firma MDV CENTRUM a celá súťaž sa bude organizovať pod názvom VOLKL CUP 2019/2020 vo veľmi podobnom formáte ako ROSSIGNOL CUP v kategórii predžiakov.

Celý kalendár VOLKL CUP 2019/2020 si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Prečítajte si aj pretekový poriadok.

Sériové kolo Termín Disciplína Organizátor Stredisko
1. kolo18.-19.1.2020OS, SLVeľká RačaVeľká Rača
2. kolo9.-10.2.2020OS, SLLK DonovalyŠachtičky
3. kolo29.2.-1.3.2020OS, SLSki Team ŽdiarBachledova Dolina
4. kolo7.-8.3.2020OS, SLLK RužomberokMalinô Brdo