Celkové hodnotenie Pohára ZSL v behu na kolieskových lyžiach 2022

Slovenské obce Bobrovec, Závažná Poruba a Gerlachov hostili tento rok športovcov viacerých vekových kategórií, ktorí prišli zabojovať v sérii kôl Pohára ZSL v behu na kolieskových lyžiach. Súťažilo sa v kategóriách žiakov, dorastencov, juniorov aj dospelých.

V celkovom hodnotení všetkých troch kôl Pohára ZSL v behu na kolieskových lyžiach vyhrala v ženskej kategórii Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky) a v mužskej sa stal celkovým víťazom Matej Horniak (MLK Kremnica). Za starší dorast získala prvenstvo Alexandra Michalovičová (KBL Jasná) a Michal Adamov (TJ Tatran Hybe). Víťazmi v kategórii mladších dorastencov sa stali Tereza Bukasová (BK Opalisko Závažná Poruba) a Martin Borsík (KBL Jasná).

CELKOVÉ BODOVANIE

1. KOLO POHÁRA ZSL V BEHU NA KOLIESKOVÝCH LYŽIACH

1. kolo Pohára ZSL v behu na kolieskových lyžiach odštartovalo 21. augusta v obci Bobrovec. Preteky boli usporiadané v spolupráci s Klubom bežeckého lyžovania Ski Academy Bežkárik, mestom Liptovský Mikuláš a obcou Bobrovec. Na trati Pavlova Ves – Bobrovec – Bobrovecká Vápenica sa súťažilo voľnou technikou v dvoch vzdialenostiach. Pre mládežnícke kategórie na 4,7 km s prevýšením 136 m a pre dospelých na 8,3 km s prevýšením 166 m.
V mužskej kategórii zvíťazil Matej Horniak (MLK Kremnica) a svojím časom porazil Jachyma Ceneka (Fenix Ski Team Jeseník), ktorý skončil druhý a Jakuba Šiarnika (KBL Jasná), ktorý obsadil tretie miesto. Medzi ženami dominovala Lea Meszárosová (FAN Team Banská Bystrica), druhá skončila Mária Danielová (ŠKP Levoča) a tretia Kristína Sivoková (LK SKI TEAM JASE LÁTKY).

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

FOTOGALÉRIA

VIDEO

2. KOLO POHÁRA ZSL V BEHU NA KOLIESKOVÝCH LYŽIACH

2. kolo Pohára ZSL v behu na kolieskových lyžiach sa konalo 16.10.2022 v Závažnej Porube, v spolupráci s Bežeckým klubom Opalisko Závažná Poruba. Pretekári zároveň súťažili O putovný pohár chaty Opalisko. Súťažilo sa klasickou technikou v súpažnej technike do kopca s dĺžkou 4,2 kilometra. Mladší dorastenci bežali 3,2 km dlhú trať a žiaci odbehli 1 km.
V hlavnej mužskej kategórii zvíťazil Andrej Renda (ZSL). Druhá priečka patrila Matejovi Horniakovi (MLK Kremnica) a tretia Šimonovi Adamovovi (TJ Tatran Hybe). Medzi ženami bola najrýchlejšia Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky). Na druhom mieste skončila jej sestra Marianna, pôsobiace v rovnakom klube. Bronzová pozícia patrila Kristíne Sivokovej (LK SKI TEAM LASE JASE LÁTKY).

FOTOGALÉRIA

VIDEO 1

VIDEO 2

3. KOLO POHÁRA ZSL V BEHU NA KOLIESKOVÝCH LYŽIACH

Záverečné kolo Pohára ZSL v behu na kolieskových lyžiach hostila 9.10.2022 obec Gerlachov pod organizačnou taktovkou TJ Tatran Gerlachov. Toto kolo bolo zároveň aj Majstrovstvami Slovenska pre rok 2022. Trať mala dĺžku 5 kilometrov a začínala pred Obecným úradom v Gerlachove s cieľom na Tatranskej Polianke. V mužskej kategórii sa víťazom stal Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) pred českým reprezentantom Ľudekom Šellerom a Andrejom Rendom. Medzi ženami bola najrýchlejšia Barbora Klementová (Klub lyžiarov Nováky). Druhú priečku obsadila jej tímová kolegyňa a sestra Marianna. Na bronzovej pozícii sa umiestnila Kristína Sivoková (LK Ski team Jase Látky).