Vo Švajčiarsku odštartoval FIS Svetový pohár v snowboardingu a akrobatickom lyžovaní

Švajčiarske mesto Chur privítalo 21.-22.10.2022 športovcov, ktorí súťažili počas BIG AIR FESTIVALU – jedného z najväčších podujatí vo Freestyle. Priamo počas festivalu sa uskutočnil FIS Svetový pohár v snowboardingu, a zároveň aj FIS Svetový pohár v akrobatickom lyžovaní novej sezóny 2022/2023. Preteky v Chure sú charakteristické tým, že disciplína Big Air sa jazdí na veľkej konštrukcii priamo v meste.  . V mužskej kategórii súťažilo 51 snoubordistov, pričom do finále postúpilo 10 najlepších. Víťazom sa stal Japonec Takeru Otsuka.

V disciplíne Big Air sa predviedol aj Samuel Jaroš. Do finále sa mu však nepodarilo prebojovať a obsadil konečné 16. miesto. V ženskej kategórii súťažilo 24 snoubordistiek, do finále postúpilo prvých 8. Víťazkou sa stala Japonka Reira Iwabuchi. V akrobatickom lyžovaní reprezentoval Slovensko osemnásťročný Michael Oravec, ktorý skončil na 33. mieste.

Celkovo sa pretekov v mužskej kategórii zúčastnilo 52 pretekárov. Z 10 finalistov napokon vyhral Nór Birk Ruud. V ženskej kategórii súťažilo 24 lyžiarok. Víťazkou sa stala francúzska Tess Ledeux, ktorá svojim výkonom porazila zvyšných 7 finalistiek.