Lyžiarsky Simulátor – SkyTechSport Ski Simulátor

 Lyžiarsky simulátor – SkyTechSport Ski Simulátor je novinka, ktorú by som odporúčal vyskúšať každému lyžiarovi, aby sám na vlastnej skúsenosti zistil, ako pokročil vývoj v oblasti prípravy zjazdového lyžovania.  Simulátor otvára neskutočné možnosti na zlepšovanie sa v mnohých aspektoch prípravy.

 

Používajú ho aj reprezentační tréneri

Reprezentační tréneri, ktorí stroj už používajú, si ho pochvaľujú hlavne počas obdobia, keď nemôžu byť  na snehu (USSA, OSV). Príprava na simulátore udržuje telo v pohybe špecifickom pre lyžiarov – zjazdárov. Namáha tie isté svalové partie, ktoré namáhame aj v tréningu na snehu. Optimálne  je jeho pravidelné využívanie pred tým, ako prídu športovci do kontaktu zo snehom, tak isto aj ako na udržiavací tréning, v čase keď nie je možné trénovať na svahu. Umožňuje nám nacvičiť nezávislý pohyb spodnej a vrchnej časti tela, kompenzáciu odstredivých síl počas hranenia, vytváranie tlaku, pohyby v členkoch, kolenách, bedrových kĺboch. Približuje tak biomechaniku pohybu možnostiam tréningu na snehu.  A to všetko atraktívnou a zábavnou formou.

 

Zvoliť si môžete akýkoľvek typ zjazdovky

Navyše poskytuje benefit vizuálneho tréningu nielen v technických, ale aj kĺzavých disciplínach na modeloch najvyššieho typu. Všetky modely trenažéra presne simulujú odstredivé sily – G force. Implementovanie najnovších technológií, odkrýva úplne  nové tréningové možnosti, ktoré sa predtým nedali zrealizovať. Vďaka skenovaniu zjazdoviek pomocou GPS sa dá trénovať na verných kópiách zjazdoviek Olympijských hier, Majstrovstiev sveta či Svetového pohára.  Dokážeme čítať trať a jej profil, jazdiť v ideálnej stope a vyhodnocovať zlepšenie merateľnými parametrami. Zjazdovku si môžeme prejsť pomalšie, rýchlejšie  v neobmedzenom počte jázd.

 

Zlepšuje prípravu na preteky

Popri tom sa dá testovať materiál, napr. nové lyžiarky a tým zlepšiť prípravu na najbližšiu sezónu alebo jednotlivé preteky. Tréningové možnosti sú zaručene pestrejšie, vyváženejšie a  čas venovaný tréningu je využitý ešte efektívnejšie ako tomu bolo doteraz.

 

Mgr. Dušan Šimo - Metodik Skytechsport
Mgr. Dušan Šimo – Metodik Skytechsport

Prečítajte si viac o lyžiarskom simulátore