NEŠŤASTNÝ PÁD NA JUNIORSKÝCH MS V LYŽOVANÍ NA TRÁVE

Rakúsko v týchto dňoch privítalo najlepších juniorských reprezentantov v lyžovaní na tráve. Od 2. do 6. augusta bolo stredisko Rettenbach dejiskom FIS Majstrovstiev sveta juniorov v lyžovaní na tráve 2023.

Výkonný výbor ZSL schválil zloženie a ciele výpravy štátnej športovej reprezentácie športovcov a členov realizačného tímu na tomto šampionáte. Slovensko reprezentovala sedemnásťročná Tatiana Suchá, ktorá sa na majstrovstvá veľmi tešila, ale kvôli nešťastnému pádu a zraneniu musela preteky predčasne ukončiť.

“Vždy som na rôzne preteky išla so strašne veľkým očakávaním, keď som sa tešila a chcela ísť naplno do toho. Niekedy som potom bola dosť sklamaná, že to tak nebolo. Ak sa bude dariť, tak budem extrémne šťastná a ak nie, tak o to viac sa budem snažiť v ďalšej disciplíne, v ďalších pretekoch,”  

Šampionát štartoval v stredu otváracím ceremoniálom a už vo štvrtok sa zo štartovacej rampy katapultovali najlepší juniorskí svetoví lyžiari v pretekoch super-G. Program pokračoval pretekmi v superkombinácii.

Tatiana si verila hlavne v obrovskom slalome a v super-G. “V týchto dvoch disciplínach sa celkom zlepšujem a očakávam, že by tam mohol byť dobrý výsledok,” uviedla pred šampionátom.

Na štart super-G sa postavilo 17 pretekárok z 5 krajín. Tatiana sa umiestnila na 7. mieste. S jazdou bol tréner spokojný. “Táňa kvôli zraneniam tri týždne nelyžovala, obával som sa, že výsledok bude horší a strata sa znížila a sme nasmerovaní dobrým smerom,” uviedol pán Suchý po pretekoch super-G.

Nasledujúci deň sa však zmenilo počasie a zhoršené podmienky nepriali viacerým pretekárkam. Obe kolá dokončilo len 5 lyžiarok zo 17. V superkombinácii v druhom kole preteky pre našu Slovenku skončili.

“Preteky boli náročné počasím, aj preto veľa pretekárok vypadlo. Bohužiaľ, neobišlo nás športové nešťastie a po špicári hneď v druhej bráne došlo k pádu a zlomenej kľúčnej kosti,” uviedol tréner a dodal: “Sme radi, že sme mohli štartovať na týchto majstrovstvách a verím, že sa čo najskôr dáme dokopy a opäť zabojujeme na trávnatých svahoch.” 

Tatiane želáme skoré uzdravenie a budeme držať palce pri všetkých ďalších pretekoch.