Prvé zasadnutie Zväzu slovenského lyžovania o.z.

Prvé zasadnutie Zväzu slovenského lyžovania o.z. sa konalo 27.09.2019 v Martine.

V budove mestského úradu v Martine sa v piatok, 27. septembra 2019 uskutočnilo prvé zasadnutie Zväzu slovenského lyžovania. Okrem vedenia ZSL o.z., zamestnancov ZSL a partnerov sa zasadnutia zúčastnilo viac ako 50 trénerov, štatutárov klubov, organizátorov pretekov, rodičov či podporovateľov ZSL o.z.

V úvode zasadnutia výkonný viceprezident ZSL, o.z., Ladislav Smolen, ktorý viedol zasadnutie predstavil vedenie ZSL o.z.. V prvom vstupe hovoril o dôvodoch vzniku, aktuálnej situácii, cieľoch a plánoch nasledujúceho obdobia v Zväze slovenského lyžovania. Všetkým prítomným tak umožnil nahliadnuť do procesu vzniku ZSL, jeho víziách i technickom a personálnom zabezpečení. Nasledoval príhovor Jána Krajčíka, prezidenta ZSL, ktorý hovoril okrem iného aj o svojej osobnej motivácii, prečo sa tento projekt rozhodol podporiť. V rovnakom duchu sa niesol aj príhovor predsedu správnej rady, Petra Planého.

Celé zasadnutie Zväzu slovenského lyžovania sa snažilo upriamiť pozornosť všetkých prítomných na hlavnú myšlienku zväzu, a tou je „DIEŤA NA PRVOM MIESTE“. Aj videoprojekcia, ktorá predstavila Zväz slovenského lyžovania mala za úlohu v skrátenej ale atraktívnej forme ukázať prítomným moderný trend podávania informácií.  K prvej časti zasadnutia patril aj podrobný návod na registráciu nových členov, ako jednotlivcov, tak i klubov a podporovateľov.

V druhej časti zasadnutia predstavil Pavol Chovaňák športovú časť projektu ZSL. Taktiež informoval o pripravenosti Zväzu slovenského lyžovania na organizovanie súťaží v kategórii predžiakov a žiakov.  Hovoril tiež o technickej, metodickej i marketingovej pomoci pre všetkých členov zväzu. Komunita, ktorú sa snažíme vytvoriť, je pre nás veľmi dôležitou a preto sa snažíme naším členom pomôcť vo všetkých oblastiach, ktoré vieme postupne zabezpečiť.

Dôležitou súčasťou zasadnutia Zväzu slovenského lyžovania bolo i predstavenie športových a marketingových partnerov. Partneri sa postupne predstavovali prítomným nielen ich činnosťou, ale aj tým, ako chcú a pomôžu členom zväzu a čo im vedia poskytnúť. Postupne sa predstavili spoločnosti Sitour, Rossignol, UYN, MDV (Marker, Dalbello, Völkel), a BRIKKO.

Generálnu podporu projektu ZSL potvrdila za spoločnosť SITOUR pani Silvia Garajová, ktorá vyjadrila veľkú radosť nad zmyslom celého projektu i jeho pripravenosťou.

Po prezentácii projektu dostali priestor všetci, ktorí mali otázky na vedenie či organizáciu ZSL ako aj športovú resp. pretekovú časť, alebo len chceli vystúpiť s názorom. Na otázky postupne odpovedali p. Chovaňák, Mažgut, Smolen, Krajčík, Planý. Prostredníctvom otázok v diskusii sa prítomní dozvedeli všetko čo ich zaujímalo. V priestoroch mestského úradu v Martine sa rozbehla živá diskusia. Následne si Zväz slovenského lyžovania prostredníctvom hlasovania zúčastnených získal mandát na zabezpečenie pretekovej sezóny 2019/2020 pozostávajúci hlavne zo zmlúv s organizátormi pretekov, zabezpečenie časomiery na celú sezónu a poistenie pre členov ZSL o.z.

Všetci sme si odnášali z tejto diskusie hlavne to, že slovenské mládežnícke lyžovanie potrebuje našu spoločnú pomoc, ktorú ale dosiahneme len vtedy, ak sa všetci spojíme. To, čo nasledovalo po oficiálnom skončení zasadnutia bolo však niečo málo vídané v poslednej dobe v našom hnutí. Mnohí zúčastnení zostali dlho po skončení zasadnutia medzi sebou živo diskutovať a hľadali možné riešenia a cesty, ako pomôcť a ako spoločne nájsť cestu k zlepšeniu aktuálneho stavu v lyžiarskom hnutí. A dnes v prvom rade práve o tomto má byť Zväz slovenského lyžovania. O spájaní sa pre dobrú vec a spoločnom postupe nás všetkých, ktorí chceme niečo zmeniť a zlepšiť.

Na tomto odkaze nájdete celú zápisnicu.