Kategória Super Baby a Baby v ZSL

Superbaby, baby, dieťa na lyžiach

V kategórií najmenších pretekárov a lyžiarov nazývaných „Baby“ a „Super Baby“ čo sú ročníky narodenia 2013 a mladšie pripravujeme v spolupráci s regionálnymi ligami možnosť súperiť na bielych svahoch so svojimi rovesníkmi a zároveň vidieť svoje staršie vzory. Aj v sezóne 2019/2020 sme sa v súťaži ZSL nazvanej ROSSIGNOL CUP pre predžiacke kategórie rozhodli zaradiť do pretekov ročník 2012. Je to ten istý formát ROSSIGNOL CUP na ktorí ste boli zvyknutí v minulosti.

V budúcnosti je našou víziou pripravovať oddelené podujatia aj pre túto kategóriu najmenších s rôznymi formami súťaženia. Našou prioritou u našich najmenších detí je rozvíjať ich základne lyžiarske zručnosti a pohybové schopnosti. K tomu by sme radi prispôsobili aj formu pretekania resp. porovnávania sa. Nie ani tak voči ostatným deťom ale k sebe samým. Aby dieťa malo možnosť sa zlepšovať voči svojim dosiahnutým výkonom, aby ho to bavilo a malo radosť s každého svojho dosiahnutého výsledku. Takýmito pretekmi môžu byť rôzne druhy prekážkových dráh a tratí, ski-crossy, technické jazdy a podobne. Veríme že aj s Vašou pomocou a Vašimi nápadmi prispejete k nášmu cieľu: Mať v kluboch a na kopcoch šťastné deti ktoré bude lyžovanie baviť. U nás je DIEŤA NA PRVOM MIESTE. Preto v každej kategórii budeme dbať na bezpečnosť ale aj atraktivitu, či odmeňovanie a motivovanie detí.

Pozrite si kalendár pretekov pre sezónu 2019/2020, vrátane našej súťaže ROSSIGNOL CUP, aby ste vedeli čo pre Vaše deti chystáme a pripravili sme pre najmladší ročník 2012.

Tak isto v kalendári pretekov budú termíny pretekov regionálnych líg ako sú Lesy CUP – HHL,  OLL STRED a Pohár Liptova.