Vlhová opäť najlepšia na Slovensku, v ankete Športovec roka dovŕšila víťazný hetrik

Najúspešnejšou športovkyňou Slovenska sa za rok 2021 stala lyžiarka Petra Vlhová. Liptáčka získala prestížne ocenenie tretíkrát za sebou. V tradičnej ankete Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka 2021 triumfovala Vlhová s počtom 1157 bodov, čím o 48 bodov predstihla olympijskú víťazku, strelkyňu Zuzanu Rehák Štefečekovú. Tretí bol vodný slalomár Jakub Grigar (771 b.). Štvorkajak rýchlostných kanoistov získal ocenenie ako najlepší kolektív.

Vlhovej meno sa objavilo na všetkých na anketových lístkoch, celkovo 121-krát. “Ocenenie ma veľmi teší a veľmi pekne zaň ďakujem. Bola to naozaj náročná sezóna, ale dala som do toho všetko. Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom na Slovensku, ktorí mi držali palce, takisto aj sponzorom, rodine, môjmu tímu, bez ktorého by som toto nedokázala a nedosiahla tieto úspechy,” uviedla 26-ročná slovenská hviezda lyžiarskych svahov v ďakovnej reči prostredníctvom videa.

Víťazná Petra Vlhová sa v tomto kalendárnom roku stala celkovou víťazkou Svetového pohára alpských lyžiarok 2020/201. Okrem veľkému krištáľovému glóbusu si vybojovala na majstrovstvách sveta v talianskej Cortine d’Ampezzo dve strieborné medaily – vicemajsterkou sveta sa stala v alpskej kombinácii a slalome. Okrem toho dosiahla aj šesť víťazstiev v pretekoch SP.

Vlhová, ktorá bola roku 2017 aj členkou víťazného družstva zjazdových lyžiarov, sa v počte prvenstiev v ankete KŠR dostala na úroveň cyklistu Petra Sagana a biatlonistky Anastasie Kuzminovej. Viac ich majú na konte už len vodný slalomár Michal Martikán (4) a rekordná plavkyňa Martina Moravcová (6).

Vyhlásenie najlepších slovenských športovcov sa uskutočnilo v pondelok 20. decembra bez tradičného galavečera v priestoroch stálej expozície Slovenského olympijského a športového múzea v Dome športu v Bratislave.