Vlhová sa v Colorade pripravovala na podmienky v Pekingu, na ZOH bude jej cieľom aj kombinácia a super G

Tréner slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej vyjadril spokojnosť s uplynulými piatimi týždňami, ktoré jeho zverenka strávila vo Fínsku a USA. “Počas oboch kempov sme zvolili rovnaký koncept. Petra výrazne pokročila v slalome i obrovskom slalome, čo bol náš hlavný cieľ. S tréningmi i podmienkami sme boli spokojní. Rovnako aj s tým, ako Petra reagovala na päťtýždňovú prípravu, počas ktorej nabrala veľkú sebadôveru pred dôležitými decembrovými i januárovými vystúpeniami. Musím pochváliť aj ostatných členov tímu, ktorí príkladne pracovali. Všetci boli maximálne koncentrovaní na svoje povinnosti. Sme silný tím, ktorý ide za spoločným cieľom,” uviedol Mauro Pini počas pondelkového online mediálneho brífingu.

So svojou zverenkou sa zo severu Európy presunuli do zámoria. “Keď sme začali plánovať sezónu, tak sme riešili aj otázku, ako sa perfektne pripraviť na zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. Tie sa nezadržateľne blížia a nemáme čas ísť do Číny, preto sme sa rozhodli investovať a stráviť nejaký čas v Colorade, kde sú podobné snehové podmienky ako v Číne. Vďaka Ski Teamu Vlha sme mali túto možnosť, mohli sme si testovať aj lyže,” vysvetlil švajčiarsky kormidelník, ktorý opäť potvrdil, že obhajoba veľkého krištáľového glóbusu nie je najvyššou prioritou: “Náš hlavný cieľ smeruje k ZOH. Ak po Pekingu budeme v pozícii, že Petra môže atakovať najvyššie priečky v celkovom hodnotení SP, tak o to zabojujeme.”

Vlhová v novembri vyhrala dva slalomy vo fínskom Levi, následne bola druhá v rovnakej disciplíne v americkom Killingtone. “Už v lete na začiatku našej spolupráce sme sa sústredili na technické detaily, pracovali sme na nich a výsledok sme videli v Levi. Začať sezónu dvoma víťazstvami, je niečo veľkolepé. Petre sa navyše podarilo zopakovať víťazné double z minulého roka. Áno, na jednej strane pracujeme pre takéto úspechy, ale na druhej strane dokázať to, je niečo úplne iné. Je to veľký rozdiel,” netajil spokojnosť Pini.

Nasledujúce decembrové podujatia seriálu SP 26-ročná Liptáčka vynechala a venovala sa príprave. V stredu sa presunie do talianskeho Sestriere, kde sa bude od štvrtka do nedele pripravovať na vystúpenie vo francúzskom Courcheveli, kde ju nasledujúci utorok čaká štart v obrovskom slalome. “Som presvedčený, že v Courcheveli pri návrate do súťažného diania po pauze bude dobre pripravená. V januári absolvujeme kompletný program, teda Petra bude jazdiť aj rýchlostné disciplíny. V pláne máme Zauchensee, Garmisch-Partenkirchen a zatiaľ je otázny štart v Cortine d´Ampezzo, lebo v januári je program nabitý. Na ZOH v Pekingu bude naším cieľom aj kombinácia a super G,” prezradil Mauro Pini, ktorého teší doterajšia spolupráca s Vlhovou, čo značne uľahčuje aj jeho prácu. Zároveň je rád, že vidí Petru sa usmievať, a to aj v náročnejších chvíľach.