Záver sezóny prináša posledné kurzy inštruktorov snežných športov organizovaných sekciou vzdelávania ZSL

Kurzy ZSL

Zatiaľ, čo komunita inštruktorov snežných športov brázdila svahy lyžiarskych stredísk, v podhorí prechádzali športovci z lyžiarok na bicykle a korčule. Ako už býva zvykom, apríl neostal svojej povesti nič dlžný a počasie sa menilo každým dňom. Avšak snehové podmienky boli veľmi dobré, takže nič nebránilo organizovaniu našich ďalších kurzov.

Kurz II. stupňa

Záver sezóny je známy nielen klasickými kurzami I. kvalifikačného stupňa, ale aj kurzami vyššej kvalifikácie. V termíne od 25.03. do 03.04.2022 sekcia vzdelávania organizovala kurzy pre inštruktorov snowbordingu i alpského lyžovania I. a II. kvalifikačného stupňa. Samozrejme okrem uvedených kurzov prebiehali aj doškoľovacie kurzy a opravné skúšky. Celkovo sa v uvedenom období cez skúsených lektorov prestriedalo viac ako 140 kurzantov.

Kurzy boli organizované v najväčšom slovenskom stredisku – v Jasnej. Tá ponúka ideálne svahy nielen pre inštruktorov prvého, ale aj II. kvalifikačného stupňa. Práve tí museli absolvovať jazdy vo voľnom teréne, ako aj freestyle jazdy v lokálnom snowparku. Je evidentné, že stredisko podporuje vzdelávanie na Slovensku, čo potvrdilo skutočne nevídanou aktivitou v prospech kurzantov. Lektori sekcie vzdelávania ZSL majú niekoľkoročné skúsenosti pod záštitou iných vzdelávacích organizácií, no za celú lektorskú kariéru nezažili, aby stredisko uzavrelo homologizovanú zjazdovku pre skúšky z technických jázd. Určite aj táto aktivita strediska pomohla účastníkom kurzov dosiahnuť lepšie výsledky v tejto časti skúšok.

Kurz II. stupňa
Kurz II. stupňa

Výhodou kurzov bolo aj ubytovanie priamo pod kopcom, konkrétne priamo na Záhradkách v hoteli SKI. Tento hotel z rodiny TMR sa snažil vychádzať v každom aspekte v ústrety organizovaniu kurzu, za čo sa im touto cestou chceme poďakovať. Aj to je jeden z dôvodov, prečo kurz prebiehal hladko.

Kurz II. stupňa
Kurz II. stupňa

Ako môžete vidieť na fotografiách z kurzu, atmosféra bola vynikajúca a kurzanti sa nielen veľa naučili, ale opäť nadviazali nové kontakty a priateľstvá. Úspešným prajeme veľa síl v pracovnom živote a tých najlepších klientov. Veríme, že tí neúspešní potrénujú a uvidíme sa v nasledujúcej sezóne na prípravných kurzoch, respektíve na opravných skúškach.

Kurz II. stupňa
Kurz II. stupňa

Týmito kurzami sa práca sekcie vzdelávania ZSL v sezóne 2021/2022 ešte neskončila. Podarilo sa nám zorganizovať aj kurz III. kvalifikačného stupňa, no o tom Vám porozprávame v samostatnom článku.